Lenovo Thinkpad T440p 14.0Inch 30 Pin HD 1366 x 768 Slim Paper LED Laptop Display Screen B140XTN03.3
In stock
  • Stock: 6
  • Model: B140XTN03.3
  • SKU: 150IN9WRE4A
  • MPN: B140XTN03.3
  • XSIN: 150IN9WRE4A
  • Condition: New
Lenovo
Estimated Delivery on 17, May 2026 If order received today till 2.00 pm
SKU: AF8E1C95 Category:
General
ConditionNew
Warranty30 Days
Part NumberB140XTN03.3
ModelLenovo Thinkpad T440p
CompatibilityLenovo Thinkpad T440p
Laptop Screen
Part TypeLED Screen
ResolutionHD (1366×768)
Size14.0″ WideScreen
Surface TypeMatte
Video Connector30 pin video connector
Warranty Summary
Covered in WarrantyDefective Product Only
Warranty Service TypeReplacement
Additional information
Product Condition
New
Product Warranty
30 Days
Part Number
B140XTN03.3
Model
Lenovo Thinkpad T440p
Compatibility
Lenovo Thinkpad T440p
Part Type
LED Screen
Resolution
HD (1366×768)
Size
14.0" WideScreen
Surface Type
Matte
Video Connector
30 pin video connector
Covered in Warranty
Defective Product Only
Not Covered in Warranty
Warranty Service Type
Replacement
Reviews
There are no reviews yet
Be the first to review “Lenovo Thinkpad T440p 14.0Inch 30 Pin HD 1366 x 768 Slim Paper LED Laptop Display Screen B140XTN03.3”
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Main Menu