JBL CS1200BSI – Car Subwoofer (Box Enclosure Subwoofer)
In stock
Estimated Delivery on 17, May 2026 If order received today till 2.00 pm
SKU: E1E20433 Category:
Brand – JBL
Model No. – CS1200BSI
Type – Powered Subwoofer
Maximum Power Output – 1200W (Peak Power)
Nominal Power Output – 300W RMS
General Specifications:-
Frequency Range: 35Hz – 200Hz
Maximum Power: 1300W
Depth: 8 cm
Diameter: 15.3 cm
Sensitivity: 4 Ω (ohms)