No products in the cart.
Battery for Lenovo IdeaPad Y430 Y430a Y430g V430a V450a
₹2,727.12₹3,099.00
Battery for Lenovo IdeaPad Y430 Y430a Y430g V430a V450a
Battery for Lenovo IdeaPad Y430 Y430a Y430g V430a V450a
Product description:
Type: Li-ion Capacity: 4400 mAh Volt: 11.1 V Size: 206.55 x 62.80 x 20.15 mm Color: Black Lenovo IdeaPad Y430 Battery Replace The Following Part Number: 45K2221 L08O6D01 L08S6D01 Lenovo IdeaPad Y430 Battery Fit With Following Models: IdeaPad V430a IdeaPad V450a IdeaPad Y430 IdeaPad Y430 2781 IdeaPad Y430a IdeaPad Y430g
Product information
Technical Details
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Manufacturer | OEM |
| Colour | BLACK |
| Item Weight | 1 Kilograms |
| Item model number | Y430 |
| Number Of Lithium Ion Cells | 6 |
| Manufacturer | OEM |
| Item Weight | 1 kg |
Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 15 × 4 cm |
| Brand | Lenovo |
| GTIN | 817912012782 |
| HSN Code | 8507 |








Reviews
There are no reviews yet