Asus x550 Laptop LED Screen 15.6 inch 40 Pin HD Paper Display N156BGE-L41
In stock
  • Stock: 12
  • Model: x550 screen
  • SKU: 150INKTIDH1
  • MPN: x550 screen
  • XSIN: 150INKTIDH1
  • Condition: New
Asus
Estimated Delivery on 17, May 2026 If order received today till 2.00 pm
SKU: 81E53564 Category:
General
ConditionNew
Warranty30 Days
Part NumberSupport P/N : N156BGE-L41
Modelx550 screen
CompatibilityAsus x550 Laptop
Laptop Screen
Part TypePaper LED
ResolutionHD (1366×768)
Size15.6″ WideScreen
Surface TypeGlossy
Video Connector40 pin video connector
Warranty Summary
Covered in WarrantyDefective Product Only
Warranty Service TypeReplacement
Additional information
Product Condition
New
Product Warranty
30 Days
Part Number
Support P/N : N156BGE-L41
Model
x550 screen
Compatibility
Asus x550 Laptop
Part Type
Paper LED
Resolution
HD (1366×768)
Size
15.6" WideScreen
Surface Type
Glossy
Video Connector
40 pin video connector
Covered in Warranty
Defective Product Only
Not Covered in Warranty
Warranty Service Type
Replacement
Reviews
There are no reviews yet
Be the first to review “Asus x550 Laptop LED Screen 15.6 inch 40 Pin HD Paper Display N156BGE-L41”
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Main Menu