No products in the cart.
- “19 Volt Laptop Battery Charger for Asus Mini - Black” already exists in your wishlist
Asus 45W 19V 2.37A ADP-45ZE B Laptop Charger (4.5mm*3.0mm) Power Cable Included
| Brand | ASUS |
| Compatible Devices | Laptops |
| Compatible Phone Models | Asus |
| Special Feature | Lightweight Design |
| Colour | 45W with PC |
| Input Voltage | 240 Volts |
| Wattage | 45 Watts |
| Output Current | 2.5 Amps |
| Power Source | Corded Electric |
| Current Rating | 2.5 Amps |
About this item
- The Asus 4Mm Pin Laptop Adapter Comes With 45W Output Power And Output Current 2.5A
- Limited One Year Warranty Guarantees Replacement If Branded Part Should Fail, It Will Be Replaced. Also Complementary Power Cord Is Included from wmart
- Support For Seamless Productivity And Integrated Overheat And Overpower Protection, And Charger That Packs A Whole Lot Of Power Perfect For Your Worldwide Travels
- This 19V Adapter Keep You Going And Charged Wherever And Whenever Needed; Compatible Models: Vivobook 15- M509, 14 X412 And X540 Laptops
- Power Source Type: Corded Electric
OEM original one warranty from us only
Product information
Technical Details
| Brand | ASUS |
|---|---|
| Package Dimensions | 19.6 x 8.5 x 6.9 cm; 340 Grams |
| Compatible Devices | Laptops |
| Special Features | Lightweight Design |
| Wattage | 45 Watts |
| Power Source | Corded Electric |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 340 g |
Additional information
| Brand | Asus |
|---|---|
| GTIN | 3796737109235 |
| Product Name | Asus 45 4.5*3.0mm |
| HSN Code | 8507 |








Reviews
There are no reviews yet