No products in the cart.
6 Cell Laptop Battery for HP COMPAQ 610– MPN: DD06
₹1,583.12₹1,799.00
Comes with 1 Year Warranty
Provides perfect fit
Laptop Battery for HP COMPAQ 610
6 Cell Laptop Battery for HP COMPAQ 610
Product Specifications Condition New Compatible Laptop Battery Product Type Compatible Battery Type Lithium-ion Voltage 10.8V Capacity 4000MAH Component 6 Cells Colour Black In The Box Laptop Battery 1 Product Features Laptop Battery, High Compatibility, High Efficiency Protection against over-current, over-voltage, Short-circuit.
Product information
Technical Details
| Brand | Techie |
|---|---|
| Manufacturer | Techie |
| Package Dimensions | 31 x 10 x 6 cm; 500 Grams |
| Compatible Devices | Laptop |
| Batteries Required | No |
| Battery Capacity | 4000 Milliamp Hours |
| Battery Cell Composition | Lithium Ion |
| Manufacturer | Techie |
| Item Weight | 500 g |
Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 15 × 4 cm |
| Brand | hp |
| GTIN | 840548146231 |
| HSN Code | 8507 |
| Group ID | 840548139639 |











Reviews
There are no reviews yet